Menu Zamknij

POMOC DLA NASTOLATKA

W Poza Centrum Dom prowadzimy psychoterapię indywidualną młodzieży od 13 roku życia. Mamy świadomość, że okres dojrzewania jest czasem budowania własnej tożsamości, czasem przemiany zewnętrznej i wewnętrznej, okresem sprawdzania swoich granic i granic innych osób. Jest to czas piękny, a zarazem może stać się niezwykle trudny. Zdarza się, że nastolatek doświadcza różnego rodzaju problemów, z którymi nie potrafi poradzić sobie samodzielnie. Czasami sam szuka pomocy i wsparcia. Czasami to jego najbliższe otoczenie, rodzina zauważa niepokojące objawy i stara się mu pomóc.

Jakie trudności i problemy mogą pojawić się u nastolatków?

Terapia nastolatka odnosi się do problemów i trudności zgłoszonych przez samą osobę, bądź też osoby najbliższe podczas wstępnej konsultacji. Na etapie konsultacji ważne jest przyjrzenie się motywacji nastolatka do wejścia w proces terapeutyczny. Terapia nie powinna być motywowana wyłącznie przez innego członka rodziny. Wejście w proces terapii powinien być indywidualną decyzją młodej osoby. Ważna jest też zasada poufności terapii. Terapeuta ustala wspólnie z nastolatkiem jakich informacji o przebiegu terapii może udzielić rodzicom w ramach dodatkowych, wspólnych spotkań.
Sesje terapeutyczne odbywają się najczęściej raz w tygodniu, a długość procesu terapii jest ustalona indywidualnie pomiędzy terapeutą, a rodzicem, bądź opiekunem dziecka.

Jeśli chcesz umówić się na konsultację zadzwoń do wybranego terapeuty z naszego zespołu. Kontakty do nich znajdziesz w zakładce ZESPÓŁ

Co oprócz terapii?
Oprócz terapii indywidualnej prowadzimy warsztaty rozwojowe dla młodzieży, grupy wsparcia oraz Treningi Umiejętności Społecznych. Aktualne informacje o warsztatach, procesach i grupach znajdują się na naszej stronie internetowej oraz Facebook’u.